Fotogalerie

Fotogalerie

Tělocvik s koloběžkami

Tělocvik s koloběžkami

Letní počasí jsme v rámci tělesné výchovy využili k jízdám na koloběžkách. Druháci už mají zkušenosti z 1. třídy, tak je to pro ně hračka. Těší se na to, jsou na čerstvém vzduchu a získávají i lepší fyzičku. Buďme rádi, že se děti hýbou a ještě k tomu je to všechny baví!
Mgr. Eva Šařecová

Návštěva předškoláčků z MŠ Piaristická

Návštěva předškoláčků z MŠ Piaristická

Tentokrát za námi přišli na návštěvu děti z horní budovy Piaristické školky.
Naši školáčci, již zkušení v programování Bee-botů, předali svůj um i zkušenosti s roboty malým kamarádům, se závěrečným závodem 🙂
V další části hodiny si předškoláčci s pomocí prvňáčků vyrobili přáníčka ke Dni maminek, kterými jistě potěší.

9.B v Poslanecné sněmovně

9.B v Poslanecné sněmovně

27. dubna se žáci 9. třídy vypravili do Prahy na prohlídku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Areálem parlamentních budov na Malé Straně je provedl Martin Tománek, asistent poslance Davida Šimka. Žáci si prohlédli reprezentační prostory známé z televizních zpravodajství i sněmovní sál, kam se možná někteří z nich v budoucnu vrátí jako poslanci.
Po nezbytné polední pauze si žáci připomněli klíčové události světových dějin v Armádním muzeu na Žižkově, kde prošli rozlehlé expozice od věnující se vojenství od středověku až po současnost. Nakonec se s Prahou rozloučili pod jezdeckou sochou Jana Žižky na Vítkově.

Módní přehlídka

Módní přehlídka

20. dubna se žáci školy zapojili do soutěžní módní přehlídky oděvů vyrobených z odpadových materiálů, kterou ke Dni Země uspořádal místní DDM v městském muzeu. Žáci naší školy byli velmi úspěšní, v kategorii 4. a 5. tříd zvítězila Eliška Lipovská ze 4.B a v kategorii 6. a 7. tříd vyhrály Sophia Bomberová a Dorota Kučerová z 6.B.
Tvorba našich žákyň dává tušit, kdo bude v budoucnu patřit mezi světové módní ikony.

Exkurze do pekárny

Exkurze do pekárny

V rámci výuky prvouky navštívili druháci pekárnu Moravec. Zavítali jsme jak na výrobnu chleba, tak i pečiva. Se zájmem jsme si vyslechli výklad, podívali se na vlastní proces výroby a mohli ochutnat i jejich produkty. Doma by nás nenapadlo jíst suchý chléb, tady ho děti s chutí bez problému snědly. Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat panu Moravcovi za parádní zážitek. Eva Šařecová a žáci 2. B

Švihadlový čtyřboj

Švihadlový čtyřboj

18. 1. 2023 se žáci 1., 2. a 3. tříd zúčastnili Švihadlového čtyřboje. Poctivý trénink a tisíce přeskoků přes švihadlo přineslo v konkurenci okolních škol spoustu medailí.

Zimní vycházka

Zimní vycházka

Poslední školní den roku 2022 si žáci 2. B zpestřili vycházkou do krásně zasněžené přírody a náramně si užili množství sněhu. Stihli jsme to na poslední chvíli, odpoledne začalo pršet.
Mgr. Eva Šařecová

Gymnastický čtyřboj

Gymnastický čtyřboj

V polovině prosince proběhlo v tělocvičně ZŠ školy Palackého obvodní kolo soutěže Gymnastický čtyřboj pro žáky 1.stupně. Za naši školu se soutěže zúčastnilo celkem 15 dětí. V kategorii prvních tříd získala 1.místo Dokoupilová Amálie, 2.místo Dokoupilová Valentýna a 3.místo Valachová Stella. Do soutěže se přihlásili také 2 naši chlapci z 2.B a o medaile se podělili následujícím způsobem: 1.místo Vojtěch Kališ a 2.místo Zdeněk Hárych. V kategorii 2.- 3.tříd získala krásné 3.místo Anastasia Tkach. Za reprezentaci naší školy chci poděkovat i ostatním dětem, které se na soutěž připravovali. 
Bc. Jitka Štolová

Návštěva předškoláčků z MŠ Zvoneček v 1.A

Návštěva předškoláčků z MŠ Zvoneček v 1.A

Prňáčci svým mladším kamarádům nejprve předvedli a poté je naučili, jak se programují roboti Bee-Boti. Děti si společně nazdobily upečené perníčky a na závěr se rozloučily zpěvem vánoční koledy. Dětem se společné setkání líbilo a předškoláci odcházeli se slovy …. Že se do školy těšíí :))
Praktikantka Martina

Pečení perníčků v 1. A

Pečení perníčků v 1. A

Při poslechu vánočních koled jsme si zpříjemnili adventní čas a těšení se na Vánoce. Měkké a voňavé perníčky nám byly odměnou.
Praktikantka Martina T.

Besídka přípravné třídy

Besídka přípravné třídy

Ve čtvrtek 8. prosince se uskutečnila vánoční besídka pro rodiče dětí přípravné třídy. Děti rodičům připravily drobné občerstvení ke kávě a čaji. Do vystoupení zakomponovaly to, co se od začátku školního roku naučily – povídání o kamarádství, lese, ovoci a zelenině, svátcích svatého Martina, Mikuláše a něco i o Vánocích. Rodiče tak měli možnost na vlastní oči vidět, jak jsou jejich děti šikovné.
Eva Izáková

Vystoupení v domově pro seniory

Vystoupení v domově pro seniory

V čase předvánočním nezapomínáme u nás na „Křižovatce“ ani na starší spoluobčany. Již od podzimu připravujeme pásmo lidových i umělých písní, básniček, tanečků a jiných skopičin. Jsme totiž zvyklí dělat radost jiným. Ani letos tomu nebylo jinak. Začátkem prosince vyrazily děti z přípravné třídy, 3.A, děvčata ze čtvrtého oddělení školní družiny a část 5.A do domova pro seniory. Pestrý program babičky a dědečky zaujal. Děti ze 4. oddělení ŠD také vyrobily krásná vánoční přáníčka. Potlesk a poděkování publika byl pro děti velkou odměnou.
Eva Izáková

Deváťáci svým mladším spolužákům

Deváťáci svým mladším spolužákům

Žáci 9.B se ve škole zvládnou nejen intenzivně a kvalitně vzdělávat, ale myslí i na žáky z nižších tříd a připravují pro ně různé zážitkové akce. 
V listopadu si sami vymysleli, připravili a zrealizovali strašidelný večer „Floriánův halloween“, během něhož se děti plněním několika úkolů snažily uniknout krvelačnému kostlivci Floriánovi. V prosinci se zase při Mikulášských obchůzkách, kdy se deváťáci proměnili v andělské i pekelné bytosti ukázalo, které děti jsou ve škole hodné a pilné a které nejhodnější a nejpilnější. 
Svými aktivitami daváťáci dokazují, že mezi takové patří i oni. 

i

Blog

Novinky & oznámení

Výsledky hlasování školní kolekce oblečení

Výsledky hlasování školní kolekce oblečení

Krásný den všem, výsledky hlasování o novou školní kolekci oblečení jsou následující: Motiv č. 1 – 11 hlasů Motiv č. 2 – 25 hlasů Motiv č. 3 – 91 hlasů Vítězem je tedy kolekce s motivem číslo 3 (viz výše). E-shop pro možnost objednání oblečení bude spuštěn od 4. 10. –...

Týden bez odpadu

V rámci Týdne bez odpadu vyhlašujeme sběr sušené pomerančové a citronové kůry. Kde: v budově Kostelní náměstí, kabinet chemie (přízemí) Kdy: říjen až květen, v pondělí a středa o velké přestávce Jak odevzdáváme: nejlépe v papírovém sáčku s uvedeným jménem a třídou...

Školní kolekce oblečení

Školní kolekce oblečení

Do školy přichází nová školní kolekce oblečení a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě! Hlasujte do 15.9.2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i...