Fotogalerie

Fotogalerie

Švihadlový čtyřboj

Švihadlový čtyřboj

18. 1. 2023 se žáci 1., 2. a 3. tříd zúčastnili Švihadlového čtyřboje. Poctivý trénink a tisíce přeskoků přes švihadlo přineslo v konkurenci okolních škol spoustu medailí.

Zimní vycházka

Zimní vycházka

Poslední školní den roku 2022 si žáci 2. B zpestřili vycházkou do krásně zasněžené přírody a náramně si užili množství sněhu. Stihli jsme to na poslední chvíli, odpoledne začalo pršet.
Mgr. Eva Šařecová

Gymnastický čtyřboj

Gymnastický čtyřboj

V polovině prosince proběhlo v tělocvičně ZŠ školy Palackého obvodní kolo soutěže Gymnastický čtyřboj pro žáky 1.stupně. Za naši školu se soutěže zúčastnilo celkem 15 dětí. V kategorii prvních tříd získala 1.místo Dokoupilová Amálie, 2.místo Dokoupilová Valentýna a 3.místo Valachová Stella. Do soutěže se přihlásili také 2 naši chlapci z 2.B a o medaile se podělili následujícím způsobem: 1.místo Vojtěch Kališ a 2.místo Zdeněk Hárych. V kategorii 2.- 3.tříd získala krásné 3.místo Anastasia Tkach. Za reprezentaci naší školy chci poděkovat i ostatním dětem, které se na soutěž připravovali. 
Bc. Jitka Štolová

Návštěva předškoláčků z MŠ Zvoneček v 1.A

Návštěva předškoláčků z MŠ Zvoneček v 1.A

Prňáčci svým mladším kamarádům nejprve předvedli a poté je naučili, jak se programují roboti Bee-Boti. Děti si společně nazdobily upečené perníčky a na závěr se rozloučily zpěvem vánoční koledy. Dětem se společné setkání líbilo a předškoláci odcházeli se slovy …. Že se do školy těšíí :))
Praktikantka Martina

Pečení perníčků v 1. A

Pečení perníčků v 1. A

Při poslechu vánočních koled jsme si zpříjemnili adventní čas a těšení se na Vánoce. Měkké a voňavé perníčky nám byly odměnou.
Praktikantka Martina T.

Besídka přípravné třídy

Besídka přípravné třídy

Ve čtvrtek 8. prosince se uskutečnila vánoční besídka pro rodiče dětí přípravné třídy. Děti rodičům připravily drobné občerstvení ke kávě a čaji. Do vystoupení zakomponovaly to, co se od začátku školního roku naučily – povídání o kamarádství, lese, ovoci a zelenině, svátcích svatého Martina, Mikuláše a něco i o Vánocích. Rodiče tak měli možnost na vlastní oči vidět, jak jsou jejich děti šikovné.
Eva Izáková

Vystoupení v domově pro seniory

Vystoupení v domově pro seniory

V čase předvánočním nezapomínáme u nás na „Křižovatce“ ani na starší spoluobčany. Již od podzimu připravujeme pásmo lidových i umělých písní, básniček, tanečků a jiných skopičin. Jsme totiž zvyklí dělat radost jiným. Ani letos tomu nebylo jinak. Začátkem prosince vyrazily děti z přípravné třídy, 3.A, děvčata ze čtvrtého oddělení školní družiny a část 5.A do domova pro seniory. Pestrý program babičky a dědečky zaujal. Děti ze 4. oddělení ŠD také vyrobily krásná vánoční přáníčka. Potlesk a poděkování publika byl pro děti velkou odměnou.
Eva Izáková

Deváťáci svým mladším spolužákům

Deváťáci svým mladším spolužákům

Žáci 9.B se ve škole zvládnou nejen intenzivně a kvalitně vzdělávat, ale myslí i na žáky z nižších tříd a připravují pro ně různé zážitkové akce. 
V listopadu si sami vymysleli, připravili a zrealizovali strašidelný večer „Floriánův halloween“, během něhož se děti plněním několika úkolů snažily uniknout krvelačnému kostlivci Floriánovi. V prosinci se zase při Mikulášských obchůzkách, kdy se deváťáci proměnili v andělské i pekelné bytosti ukázalo, které děti jsou ve škole hodné a pilné a které nejhodnější a nejpilnější. 
Svými aktivitami daváťáci dokazují, že mezi takové patří i oni. 

Pokusy v 5. B

Pokusy v 5. B

V rámci přírodovědy si žáci 5. B zahráli na vědce. Ve skupinách prováděli pokusy na téma voda a vzduch. Vše si sami naplánovali, připravili a předvedli. Které pokusy jsme společně viděli? Byly to sopka, vzlínání, duha, proměna šipek, lávová lampa, raketa a pokus s hořící svíčkou. Byly to takové malé zázraky přírody v 5. B.
PaedDr. Zdeňka Hošková

Dílna čtení

Dílna čtení

Čtení knížek může být i na pohodu! Najdu si své místečko ve třídě, v klidu si čtu a snažím se najít odpověď na zadaný úkol. Pak si celá třída o tom povídáme a nasloucháme. Taková je dílna čtení ve 2. B. Mgr. Eva Šařecová

Žáci mezi pražci

Žáci mezi pražci

Začátkem září se ve škole U Kostela konal již 16. ročník projektu MEZI PRAŽCI MLADĚJOVSKÉ ÚZKOKOLEJKY, jehož smyslem je vést žáky ke kladnému vztahu ke svému regionu prostřednictvím intenzivní tvůrčí práce.

Matematika 3.B

Matematika 3.B

Třeťáčci si v hodině matematiky vyzkoušeli programování a práci s Bee-Boty.

Mezinárodní den zvířat

Mezinárodní den zvířat

V pondělí jsme si připomněli Mezinárodní den zvířat. Naše prvňáčky v tělocvičně přivítala kočička se svou majitelkou Šárkou Šimonovou, která dětem přiblížila, jak se o takovou kočičku starat. Starší žáci se seznámili s paní Alicí Pekařovou ze Psí školy DOGTRAINER v doprovodu 2 chlupáčů. Postupně ve třech skupinách zhlédli prvky výcviku psa, seznámili se se základními informacemi o jeho chovu a o psích útulcích.
Obě akce žáky zaujaly.

Programování s Bee-Boty ve 2.B

Programování s Bee-Boty ve 2.B

Druháčci si poprvé v hodině matematiky vyzkoušeli programovat cestu včelky. Tato aktivita je náramně bavila a orientace ve čtvercové síti byla brzy pro většinu dětí hračkou.
I taková může být matematika!

Návštěva ZUŠ – 2.B

Návštěva ZUŠ – 2.B

Návštěva ZUŠ
Hudební, dramatický a výtvarný obor ZUŠ se prezentoval v prostorách zámku. Druháčci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet některé činnosti a moc se jim tu líbilo. Určitě se sem vrátíme!

i

Blog

Novinky & oznámení

Švihadlový čtyřboj

Švihadlový čtyřboj

18. 1. 2023 se žáci 1., 2. a 3. tříd zúčastnili Švihadlového čtyřboje. Poctivý trénink a tisíce přeskoků přes švihadlo přineslo v konkurenci okolních škol spoustu medailí. Kromě kategorie dívek 3. tříd jsme brali všechna 1. místa. Velká pochvala všem reprezentantům!...

Ceny pronájmu tělocvičen od 1. 1. 2023

Ceny pronájmu tělocvičen od 1. 1. 2023

Tělocvična Olomoucká                  310,- Kč/h Tělocvična Čs. armády                  170,- Kč/h Tělocvična Kostelní náměstí      220,- Kč/h