Kouzelná noc s překvapením

12.04.2024 | Fotogalerie, Novinky

Na 22. března se žáci naší školy dlouho těšili. Připojili jsme se totiž k celorepublikové akci „Noc s Andersenem“. Celá akce měla podpořit čtenářství a to byl důvod, proč jsme tento skvělý nápad přenesli i do naší školy. Všechny děti tak měly možnost zažít netradiční večer, noc i ranní vstávání se svými třídními učiteli a spolužáky. Večer byl opravdu pestrý.

Na budově U Kostela žáci 9. ročníku představili H. Ch. Andersena mladším dětem prostřednictvím divadelního představení, poté děti napříč ročníky plnily ve skupinkách „Andersenův kvíz“.

Na budově Křižovatka deváťáci připravili pro své mladší spolužáky „únikovku“. Museli projít tajuplnou cestu po škole, osvětlenou jen svíčkami, kde úspěšně plnili rozmanité úkoly.

Proběhlo spoustu zajímavých čtenářských lekcí. Děti prvního stupně si vyzkoušely, jaké bylo spaní princezny na hrášku, jak se cítilo ošklivé káčátko a pokusily se převyprávět Andersenovy pohádky. Usínání mladších dětí zpříjemnili žáci 2. stupně předčítáním pohádek.

Všechny pohádky mají svoje kouzlo a věříme, že po této skvělé akci se alespoň část kouzla přeneslo na všechny děti. I když byli ráno někteří trošku unavení, všichni se shodli na tom, že prožít ve škole čas jde i zábavně, pohodově a zajímavě. Už teď se těšíme na příště.

V. Fečová, L. Dosedělová, K. Nečasová