Základní škola U Kostela » Družina » Základní informace

IZO: 117800503
Č. j. 302/207
Účinnost od 3. 9. 2007Na základě ustanovení zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění vydávám jako statutární orgán školy tuto směrnici. Směrnice je součástí organizačního řádu školy. Určuje pravidla provozu, stanoví režim ŠD, je závazný pro pedagogické pracovníky a má informativní funkci pro rodiče. Prokazatelné seznámení rodičů s tímto řádem provedou vychovatelky ŠD při zápisu dětí do ŠD. Školní družina se ve své činnosti řídí zejména vyhláškou č. 74/2005 Sb. o zájmovém vzdělávání.Změna poplatku za školní družinu ….  150,- Kč/měsíc.

Dle vyhlášky č.74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, která nabyla účinnost dne 31.srpna 2012, může výši úplaty ředitel snížit nebo od úplaty osvobodit, jestliže

1. účastník nebo jeho zákonný zástupce je příjemcem opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi podle zákona o pomoci v hmotné nouzi,
  2. účastníkovi nebo jeho zákonnému zástupci náleží zvýšení příspěvku na péči podle zákona o sociálních službách, nebo
  3. účastník svěřený do pěstounské péče má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte podle zákona o státní sociální podpoře

a tuto skutečnost prokáže řediteli.

Celé znění řádu školní družiny
  Přihláška do školní družiny
 Odhlášení ze školní družiny
 Žádost o prominutí/snížení úplaty za zájmové vzdělávání ve ŠD