ISIC

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola patří do celosvětové skupiny škol, které vydávají pro své žáky mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák.

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta a ISIC SCHOLAR (Školák) je jeho variantou pro základní školy. Průkaz vydává, stejně jako standardní ISIC, světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO již více jak 65 let, a je platný ve 127 zemích. Všichni držitelé průkazu ISIC SCHOLAR tedy mohou využívat stejných výhod jako držitelé průkazu ISIC.

Na žáka i celou rodinu čekají slevy na více než 2 200 místech v ČR a další ve 127 zemích světa. ISIC Školák je také akceptován mnoha institucemi nebo ve veřejné dopravě jako potvrzení věku a statusu žáka.

Oblíbené je využití průkazu ISIC také při nákupech v e-shopech (elektronika, oblečení, sport. potřeby, knihy atd.)

Využití průkazu ISIC Školák na naší škole:

• Pro mnohé instituce a dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro využití zlevněného jízdného, nemusíte tedy vyřizovat další potvrzení o studiu.
  • Školní průkaz ISIC Školák nemusíte pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je tak omezena jen dobou docházky žáka na naši školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 350 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí ročně 500 Kč). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 100 Kč.
  • Plánujeme jeho využití v budoucí výdejně.

V ceně průkazu je jeho digitální verze, viz ALIVE APP (Google Play, App Store

Příklady využití průkazu ISIC Školák mimo školu:

• Je akceptován většinou dopravců po celé ČR jako potvrzení o studiu, věku žáka pro oprávnění využít slevu na jízdném
  • Slevy na více než 2.200 místech v ČR
    • při rodinných nákupech nejen v kamenných obchodech, ale i v e-shopech, ve stravování a vzdělávání
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální studentský mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech
  • Možnost zřízení speciálního cestovního pojištění UNIQA.

Všechny partnery slev a bonusů najdete na www.isic.cz

Jak postupovat:

Průkazy ISIC na naší škole vyřizuje pan Karel Moravec.  Žádost o vydání průkazu, kterou naleznete jako přílohu níže, prosím vyplňte a podepište. Třídní učitel vybírá žádosti spolu poplatkem 350 Kč, potom objednáme průkazy pro žáky školy. Fotografie bude pořízena ve škole, nicméně pokud dodáte fotografii dokladové velikosti, usnadní a urychlí to výdej průkazu. Hotový průkaz ISIC  s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole do 14 dní.

ISIC – žádost o vydání průkazu