Základní škola U Kostela » O škole » Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy přímo na škole. Zajišťuje poskytování a koordinaci preventivních, pedagogických a poradenských služeb, pomáhá při zvládání a řešení výukových, výchovných i vztahových potíží.

Personální složení ŠPP:

Mgr. Eva Pallová
vedoucí školního poradenského pracoviště a metodička prevence

konzultační hodiny:               středa:                14:45 – 15:45 (pracoviště Kostelní nám.)

kontakt:                                 epallova@zsukostela.cz

Mgr. et Mgr. Alice Medříková
výchovná poradkyně

konzultační hodiny:               úterý:                 14:30 – 15:30   (pracoviště Čs. armády)
středa:               7:00 – 7:45       (pracoviště Čs. armády)
čtvrtek:               13:30 – 15:00   (pracoviště Kostelní nám.)

kontakt:                                 alice.medrikova@zskrizovatka.cz

Mgr. Veronika Fečová
metodička prevence pro pracoviště Čs. armády

konzultační hodiny:               pondělí:                14:00 – 15:00 (pracoviště Čs. armády)

kontakt:                                 veronika.fecova@zskrizovatka.cz

Mgr. Zdenka Šafaříková
kariérová poradkyně a ředitelka školy

konzultační hodiny:               středa:                 10:00 – 11:00 (pracoviště Kostelní nám.)
čtvrtek:                14:00 – 15:00 (pracoviště Čs. armády)

kontakt:                                 zdenka.safarikova@zskrizovatka.cz

Hlavní cíle ŠPP jsou:

1. Zajištění péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  2. Zajištění péče o žáky nadané a žáky s neprospěchem
  3. Řešení problémů spojených se školní docházkou zahrnujících neomluvenou absenci, zvýšenou omluvenou absenci a podezřelou absenci – skryté záškoláctví
  4. Profesní orientace žáků – kariérové poradenství
  5. Prevence sociálně patologických jevů a závadového chování, prevence rizikového chování
  6. Podpora práce asistentek pedagoga a spolupráce mezi pedagogy a asistenty pedagoga

Pro letošní školní rok byly stanoveny následující priority:

1. Metodická podpora učitelů v práci se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, pomoc v oblasti povinné administrativy dle platné legislativy
  2. Metodická podpora asistentek pedagoga a udržení efektivní vzájemné spolupráce mezi asistentkami pedagoga a pedagogy
  3. Péče o žáky ohrožených školním neprospěchem
  4. Sjednocení služeb poskytovaných ŠPP v nově vzniklém subjektu
  5. Udržování vysoké úrovně vzájemné komunikace a spolupráce se všemi zainteresovanými subjekty inkluzivního vzdělávání
  6. Podpora žáků, rodičů i pedagogů při vyrovnávání učiva v důsledku uzavření škol v letech 2020 a 2021 a při případném distančním vzdělávání v tomto školním roce

S veškerými informacemi poskytnutými v rámci činnosti ŠPP je nakládáno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

ETICKÝ KODEX PRACOVNÍKŮ ŠPP

• Školní poradenské pracoviště (ŠPP) poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy přímo na škole (dále „klient“).
  • Zajišťuje poskytování a koordinaci preventivních, pedagogických a poradenských služeb, pomáhá při zvládání a řešení výukových, výchovných i vztahových potíží.
  • Vztah mezi pracovníky ŠPP a klienty vzniká vyjádřením zájmu o službu ze strany klienta, popř. telefonickým vyjádřením.
  • Veškeré činnosti jsou poskytovány ve prospěch klienta.
  • Pracovníci ŠPP hájí všechna práva klienta, zaručují mu intimitu, bezpečí, podporu, pomoc a ochranu osobních informací.
  • S veškerými informacemi poskytnutými v rámci činnosti ŠPP je nakládáno v souladu se zákonem č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
  • Porušení mlčenlivosti je možné jen s výslovným souhlasem klienta. Výjimku tvoří situace, které podléhají tzv. oznamovací povinnosti vůči OSPOD, PČR apod.
  • Vztah s klientem je ryze profesionální, nelze s ním manipulovat ani ho zneužívat.
  • Pracovníci jsou si vědomi svých kompetencí, vše nad jejich rámec doporučí odbornému pracovišti.
  • Pracovníci jsou si vědomi své právní, administrativní a osobní zodpovědnosti.