Základní škola U Kostela » Družina » Celoroční plán práce

Celoroční plán práce

Září

Zahájení škol. roku – BOZP a ŠD, Vnitřní řád ŠD, příchody a odchody ze ŠD, dodržování hygieny.
Cesta do školy – povídáme si o cestě do školy a domů, bezpečnost.
Míčové a pohybové hry – seznamovací hry vybíjená, fotbal.
Výtvarná činnost – místa v našem městě, cesta do školy.

Říjen

Příroda a mysledujeme proměny přírody a malujeme je, učíme se básničky a písničky s přírodní tématikou, vytváříme koláž z listí, vyrábíme draka a ježka, sběr přírodnin, chování v přírodě.
Halloween – strašidelné pohádky, dlabání dýni.
Pohybové hry na školním hřišti a ve školní tělocvičně.
Akce: ovocná slavnost ve školní družině

Pohybové hry na školním hřišti a ve školní tělocvičně.
Příroda se ukládá k zimnímu spánku – besedujeme, prohlížíme encyklopedii zvířat.
Četba z knihy, dramatizace příběhu.
Akce: drakiáda na školním hřišti

Prosinec

Čas adventní   – vyprávíme si o smyslu adventní doby, vyrábíme Mikuláše a čerty, čteme vánoční pohádky.
Kouzelný čas vánoční, besedujeme o vánočních zvycích, zpíváme koledy.
Akce: vůně Vánoc

Leden

Zimní radovánky – stavby ze sněhu, sáňkování, zimní sporty, historie, současnost, malujeme na sníh.
Četba z knihy – učíme se rozpoznávat známe pohádkové dvojice, pantomima.
Akce: zimní sportovní soutěže

Únor

Zimní radovánky – sáňkujeme a bobujeme, vytváříme stavby ze sněhu.
Pokusy s vodou a mrazem – malujeme na sníh, vyrábíme ledové mandaly.
Četba z knihy – výtvarné ztvárnění příběhu.
Akce: masopust

Březen

Vítáme jaro – pozorujeme změny v přírodě, vyprávíme si o nich, malujeme jarní květiny.
Jarní výzdoba školy- výrobky s jarní tématikou.
Pohybové hry na školním hřišti a ve školní tělocvičně – učíme se pravidla fair – play.
Četba z knihy – Využít svátek Březen – měsíc knihy a internetu k motivaci dětí, seznámit se s výrobou papíru.
Akce: Měsíc knihy

Duben

Pozorujeme drobné živočichy – na vycházkách pozorujeme a určujeme druhy brouků, motýlů a hmyzu.
Velikonoce – povídáme si o velikonočních zvycích, malujeme a zdobíme kraslice, vyrábíme jednoduché dekorace.
Čarodějnice – kreslíme a vyrábíme ze zbytkového materiálu, vaříme lektvar, provádíme jednoduché pokusy.
Aktivní odpočinek – rekreujeme se na školním hřišti, soutěžíme ve štafetách s míčem, učíme se školku se švihadlem.
Akce: Velikonoční svátky

Květen

Den matek – vyrábíme drobné dárky a přáníčka.
Rozkvetlá louka – povídáme si o významu rostlin (chráněné, léčivé), určujeme květiny v encyklopedii a v atlase rostlin – malujeme je a skládáme z papíru.
Sportujeme – seznamujeme se s pravidly míčových her, hrajeme vybíjenou a fotbal.
Akce: Den matek

Červen

Nenudíme se   – luštíme rébusy, osmisměrky, sudoku, připravujeme drobné soutěže.
Pobyt venku    – hrajeme si ve skupině i individuálně, malujeme křídou na školní hřiště/ školní dvůr, navštěvujeme cyklostezku.
Těšíme se na prázdniny – povídáme si o tom, co nás čeká v létě, hodnotíme školní rok.
Četba z knihy – volné převyprávění děje dětmi, písně o zvířátkách z pohádky.
Výtvarná činnostzvířata u vody (u rybníka, v moři), přání ke dni otců.
Akce: MDD – oslavujeme hrami a soutěžemi