Základní škola U Kostela » Pro rodiče » Bakaláři – IŽK

Bakaláři – IŽK

Od školního roku 2016/2017 jsme automaticky pro všechny rodiče zřídili přístup do Internetové žákovské knížky (IŽK), kde budou rodiče informování o průběhu studia jejich dítěte na naší škole, rozvrhu, plánu výuky, … Přístup do IŽK je umožněn přímo z internetových stránek školy (odkaz Přístup pro rodiče), dále je možné instalovat aplikace pro smartphone nebo tablety (Android i iOS) a sledovat vývoj svého dítěte kdekoliv. Všechny moduly IŽK nemusí být na začátku roku aktivní, nicméně většinu z nich budeme postupně zavádět do provozu

Na začátku školního roku rodiče obdrží přihlašovací jméno a heslo, na jehož základě se budou moci do této žákovské knížky přihlásit. Rodiče obdrží údaje pro přístup jak pro sebe, tak pro děti. Přihlašovací údaje pro rodiče se odlišují v heslu a v přihlašovacím loginu. Login pro rodiče je bez „Z“ na konci loginu (první údaje na formuláři). V případě problémů s nastavením, přihlášením … kontaktujte našeho administrátora – Karel Moravec, kmoravec@zsukostela.cz

Bližší informace k IŽK

IŽK zpřístupňuje rodičům informace o klasifikaci a docházce žáků, osobní rozvrh žáka a změny v něm (odpadlé vyučování, změny v předmětech), domácí úkoly apod.

Umožňuje komunikaci mezi vedením školy, učiteli, žáky a jejich rodiči. Např. hromadné rozeslání pozvánek (s dokonalou zpětnou vazbou o tom, kdo ještě zprávu nečetl), předávání výukových materiálů studijním skupinám, vytváření anket apod.

Školy, které používají „žákovskou knížku na internetu“ získávají u rodičů kladné body, většina rodičů totiž chce být informována o dění ve škole, včas reagovat na případný špatný prospěch svého dítěte, na hodiny zameškané bez jejich vědomí, na kázeňské prohřešky apod.

Zobrazení záznamů z elektronické třídní knihy o probírané látce a zadaných úkolech v jednotlivých předmětech přivítají nemocní nebo zaostávající žáci i jejich rodiče.

Webová aplikace obsahuje:

• Osobní údaje žáka – dle výběru, rodiče mohou nejen kontrolovat, zda škola eviduje správné údaje (telefony, adresy, …)
  • Pololetní klasifikace – kompletní pololetní klasifikace ve všech ročnících od počátku studia, přehled zameškaných hodin, atd.
  • Průběžná klasifikace – přehled všech průběžně zadaných známek – lze volit, zda zobrazovat i témata, váhy známek, poznámky, průměr apod.
  • Průběžná docházka – napojení na modul Třídní kniha – evidence zameškaných hodin – zobrazení po dnech, měsících, ale i přímo po vyučovacích hodinách
  • Výchovná opatření – přehled třídních důtek, pochval atd. za aktuální pololetí nebo za celé studium
  • Rozvrh – tabulka rozvrhu, a to buď stálý rozvrh, nebo aktuální rozvrh včetně změn způsobených suplováním
  • Třídní kniha – možnost zápisu hodin do elektronické třídní knihy
  • Vyučované předměty – seznam předmětů s učiteli, kteří daný předmět žáka vyučují
  • Ankety – modul pro vyplňování anket pro žáky a rodiče
  • Plán akcí – kalendář a seznam plánovaných akcí školy
  • Komunikační systém školy – modul pro komunikaci mezi ředitelstvím, učiteli, rodiči, případně žáky (vedle nástěnek, obsahuje poznámky vyučujících k hodnocení žáků, omluvenky od rodičů)

Lepší představu o internetové žákovské knížce získáte prohlédnutím obrázků.

Pro uživatele mobilních zařízení (tablet, smartphone) jsou dostupné i aplikace pro patřičná zařízení, která používání internetové žákovské knížky ještě více ulehčují.

Určena je pro rodiče, žáky a učitele na školách, které používají systém Bakaláři – programy pro školní administrativu. Aplikace umožňuje přístup k zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů, absence, komunikaci mezi rodiči a školou a další informace podobně jako ve webové aplikaci.

Výhody

• uživatel na svém zařízení může být připojen bez každodenního přihlašování
  • pohodlné ovládání – vytvořeno přímo pro iOS a Android
  • bezplatné používání