Žáci na „Kostele“ pomáhají přírodě

16.04.2024 | Novinky

Žáci naší školy se stali s pomocí svých blízkých ochránci divočiny prostřednictvím neziskové organizace Justice for Nature, která se věnuje přímým akcím v ochraně přírody a výchově mládeže a široké veřejnosti. Jak? Od října doma pilně sušili, shromažďovali a ve škole odevzdávali usušenou pomerančovou a citronovou kůru. Spolu s kůrou nashromážděnou v předchozím období ji prodali firmě LEROS, s. r. o. Podařilo se tak získat finanční částku 1000,- Kč, kterou přispěli na ochranu divoké přírody. V těchto dnech žáci obdrželi platný certifikát. Také letos byl jako každý rok zahájen sběr použitých baterií v rámci Evropského týdne recyklace baterií. Během prvního pololetí tohoto školního roku žáci nashromáždili 200 kilogramů baterií a firma Ecobat si je přepravila na třídicí linku. Získala 130 kg kovonosných surovin, které lze takto opětovně využít. Děkujeme všem zúčastněným žákům a jejich rodinám za nasazení, se kterým akce probíhaly.