Ve čtvrtek 19.10.2023 k nám do školy zavítal divadelní herecký soubor Divadélko pro školy z Hradce Králové.

Žáci prvního stupně zhlédli krásné loutkoherecké představení Nová dobrodružství veverky Zrzečky, kde společně s veverkou pátrali po ukradených hodinkách pana hajného a také vytrestali člověka, který se nechoval v lese hezky. Nejenže se děti dozvěděly něco nového o zvířátkách, ale připomněly si také, jak se chovat k přírodě.

Představení pro starší žáky s názvem Divadelní cestopis začalo nesmrtelnou tragédií a její filozofickou otázkou „Být, či nebýt?“ a přeneslo nás do období renesance. Imaginárně jsme cestovali po Evropě z jednoho dramatu do druhého. Z Anglie od Shakespeara do Francie k Molièrovi, poté do Itálie k ukázce ze slavné hry Sluha dvou pánů od Goldoniho, až k nám domů k nejslavnější české divadelní vraždě, tedy k Maryše od bratří Mrštíků.

Mezi jednotlivými ukázkami se díky velmi vtipným moderátorským vstupům žáci seznámili s životem autorů či původem jednotlivých děl. Komunikace herců s dětmi z publika neskutečně oživila představení. Všichni jsme si divadelní vystoupení moc užili.