Fotogalerie

Dne 27. 6. do naší školy vnikl ozbrojený útočník a následně budovu zachvátil velký požár. Naštěstí ne doopravdy, ale pouze v rámci falešného poplachu a následného nácviku správného chování v nebezpečných  situacích. Děti si vyzkoušely, jaké to je se zabarikádovat před nebezpečným člověkem, co dělat při požáru a jak chránit sebe a své blízké. I když jsme přes rozhlas slyšeli, že se jedná o nácvik, u každého se zvýšila hladina adrenalinu, když jsme stavěli záterasu nebo utíkali po chodbách před ohněm. Je důležité vědět, co při takových situacích dělat a k tomu nám sloužil tento den. Snad se bude vždy jednat pouze o
falešný poplach.

Mladší žáci si šli také vyzkoušet jízdu na koloběžkách podle pravidel silničního provozu, naučili se, jak správně přivolat pomoc při nebezpečí nebo házeli s přesností na cíl. Starší žáci si zase prošli stezku na Křížovém vrchu, kde vytvářeli improvizovaná nosítka, zastavovali krvácení, ošetřovali zlomeninu. Pohybovali se v náročném terénu, a to i v ochranném oblečení a dozvěděli se, co dělat při bodnutí hmyzem, uštknutí hadem nebo při přehřátí a dehydrataci.

Během dne jsme se hodně naučili, zažili spoustu dobrodružství a těšíme se na další akce v příštím školním roce.

Mgr. Martina Michalčáková