Fotogalerie

Co takhle v adventně naladěné Vídni – hlavním městě Rakouska a kdysi i centra habsburské říše.

Žáci 8. a 9. tříd od Kostela se vydali po stopách císařů historickým centrem Vídně, nejprve po slavném bulváru Ringstraße, který nechal postavit sám císař František Josef, viděli krásnou novogotickou radnici Wiener Rathaus, dvorní divadlo Burgtheater, budovu Parlamentu postavenou ve stylu antického Řecka i zimní rezidenci rakouských císařů Hofburg, odkud císaři a císařovny vládli až do roku 1918. Na své vídeňské výpravě se prošli po nákupní třídě Kärntner Straße a ulici plné luxusních obchodů – Graben, viděli věhlasnou Vídeňskou Státní operu Wiener Staatsoper, chrám Stephansdom, symbol Vídně a navštívili vánoční městečko na Maria-Theresien Platz. Vánoční večer zakončili návštěvou adventních trhů Christkindlmarkt v parku u budovy radnice.

Ke škole se vrátili sice v pozdních večerních hodinách, ale v dobré náladě, posilněni kulinářskými specialitami z celého Rakouska a Kinderpunschem.

Zdenka Šafaříková, Martin Krejčí