Po vynucené přestávce kvůli koronavirovým opatřením jsme na naší škole obnovili tradici adventních zájezdů.

Naším cílem se tak stalo nádherné město Drážďany, které je vždy v zimě známé svou jedinečnou předvánoční atmosférou. Žáci osmých a devátých tříd se nejprve ocitli jako v pohádce, protože naše cesta započala návštěvou zámku Moritzburg, kde se natáčela česká populární pohádka Tři oříšky pro Popelku. Mohli jsme obdivovat nádherné originální kostýmy navržené Theodorem Pištěkem, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací z průběhu natáčení, zaujal nás i samotný zámek i jeho přilehlé zahrady.

Poté jsme již zamířili do samotných Drážďan. Společně jsme prošli historické centrum města.

Paní průvodkyně nás poutavým způsobem seznámila s historií města a jeho nejvýznamnějšími památkami. Měli jsme možnost vidět symbol saské metropole Frauenkirche, Semperovu operu nebo uměleckou galerii Zwinger.

Nakonec jsme se po skupinkách rozešli na náměstí Altmarkt, kde se koná tradiční adventní trh. Mohli jsme si zde procvičit naše jazykové dovednosti němčiny a zároveň ochutnat místní speciality, nakoupit suvenýry, případně vánoční dárky. Jakmile se setmělo, byla atmosféra tohoto místa opravdu kouzelná.

Fotogalerie zájezdu